sponsorzy:

Organizatorzy projektów:

Oficjalni sponsorzy:

KOSSM 3×3 Czelendż by Fundacja LOTTO 2023 za nami!

W dniach 2-3 oraz 9-10 grudnia w Wałczu, a następnie w Pabianicach odbyły się turnieje kwalifikacyjne w ramach turnieju KOSSM 3×3 Czelendż by Fundacja LOTTO. Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody. Transmisje ze spotkań można było śledzić na kanale YouTube Młodych Asów Parkietów.

W hali sportowej COS Wałcz najlepsze były ekipy  z Poznania, które zwyciężyły zarówno w kategorii chłopców jak i dziewcząt. Tydzień później w turnieju chłopców bezkonkurencyjni byli zawodnicy KOSSM Warszawa Ochota, którzy w całym turnieju nie przegrali żadnego meczu. W rywalizacji dziewcząt triumfował zespół z Aleksandrowa Łódzkiego, który w finale pokonał drużynę z Ksawerowa.

III miejsce w kat. kobiet – KOSSM Gdynia K

MVP w kat. kobiet – Alicja Wierzbińska (KOSSM Poznań K1)

MVP w kat. mężczyzn – Paweł Raszke (KOSSM Poznań M1)

Najlepszy strzelec turnieju w kat. kobiet – Wehrhausen Kornelia (KOSSM Koszalin K)

Najlepszy strzelec turnieju w kat. mężczyzn – Nikodem Malinowski (KOSSM Koszalin M)

Najlepszy strzelec za „2” w kat. kobiet – Wehrhausen Kornelia (KOSSM Koszalin K)

Najlepszy strzelec za „2” w kat. mężczyzn – Nikodem Malinowski (KOSSM Koszalin M)